Náhled na ToV

2. prosince 2008 v 17:48 | Claimeshix

Nahlédnutí do Company of Heroes: Tales of Valor

Relic pokračuje v posouvání hranic real-timových strategií v novém pokračování Company of HeroesPokud bychom měli vybrat vývojářské studio, které neustále posouvá hranice žánru realtimových strategií svými skvělými hrami, tak by to měl být určitě Relic. Podívejme se na titul z roku 2006, jejich pecku z prostředí Druhé světové války, totiž Company of Heroes. Tato hra perfektně postihla systém morálky, zavedla zničitelné prostředí, přidala suprový systém surovin (který vás nutí neustále zabírat po celé mapě) a přinesla špičkovou grafiku. Výsledkem byl pocit, že válečná bojiště ožila na vašem monitoru. A nyní se Relic vrací zpět s Company of Heroes: Tales of Valor. Místo toho, aby přinesli pouze více toho, co zde už jednou bylo, vrhli se do vypiplávání a experimentování. ToV vypadá skoro jako kombinace akce a real-timové strategie; něco, co se třeba si vyzkoušet na vlastní kůži.

ToV není rozšířením, které by vyžadovalo vlastnictví CoH; jedná se o samostatnou hru, která se zaměřuje na ovládání pouze hrstky jednotek najednou. V podstatě se nejedná o tradiční RTS hru, protože single-playerová kampaň neobsahuje žádné stavění základny ani zabírání bodů, jak jsme byli zvyklí z CoH. Je to daleko taktičtěji založená hra, ve které často ovládáte pouze jeden tank a jeho posádku. Z toho nutně plyne, že se začnete daleko více starat o svoje jednotky, protože jich najednou není nekonečné množství, které lze vyrobit v základně. A pokud nemusíte zvládnout tucet vozidel a družstev po celé mapě, tak je možné se zaměřit na opatrné ovládání malé skupiny, která postupuje po mapě.!!!!!!OFICIÁLNÍ TRAILER!!!!!


Aby toto dokázali, nechali mne v Relicu odehrát pár misí z kampaně za Tankové eso. V ní hrajete za elitní posádku německého tanku během bitvy o Villers-Bocage v Normandii. V první misi musíte vzít svůj tank a zaútočit na Spojenci ovládanou vesnici, přičemž musíte manévrovat po cestách a alejích a likvidovat spojenecké tanky a protitankové zbraně a rozbít budovy, kde se opevnila pěchota. Ovšem nepříjemné je, že pokud budete postupovat příliš rychle a dostanete se příliš daleko, tak váš tank bude vyřazen.

Další bitva se odehrává ve stejné vesnici, ovšem začíná tím, že posádka musí opustit tank. Nyní, zaklíněni za nepřátelskými liniemi, se musejí po svých dostat zpátky do bezpečí, což není nikterak snadný úkol, vhledem k tomu, že vesnice se hemží spojeneckou pěchotou. Naštěstí mohou sbírat po cestě těžké zbraně a dokonce povolávat dělostřelectvo, aby si pomohli k útěku.

Třetí mise představuje odplatu, jelikož posádka má opět tank a vede velkou ofenzívu na vesnici. I když jsou zde další německé tanky a pěchota kromě vaší jednotky, neovládáte je přímo. Místo toho se musíte soustředit na to, aby váš tank fungoval jako bitevní podpora a pomáhal řešit zablokované situace nebo vysvobozoval jednotky z nesnází.
screen
Je důležité poznamenat, že poškození vesnice způsobené vámi je trvalé. Pokud zničíte dům v první bitvě, zůstane zničený i během druhé a třetí bitvy. Což znamená, že co se stane v první bitvě, může ovlivnit třetí bitvu - rozdílným stavem bojiště.

Aby bylo hraní ještě zajímavější, objevuje se nová vychytávka, zvaná přímá střelba [direct-fire]. Místo rozkazu ke zničení něčeho, přímo ovládáte tank a jeho věž. Je to v podstatě jako v akční hře; sami řídíte tank po mapě a snažíte se zničit cíle pomocí míření s kurzorem myši. Přistihnete se pak, že zuřivě mačkáte tlačítko, aby tank zajel za roh nebo tak spěcháte, že nakonec minete cíl. To všechno dělá akci ještě více bezprostřední a osobní; prostě nesedíte jenom tak v pozadí a nedáváte akorát rozkazy, ale jste přímo zataženi do bitvy.

Je tu i další důvod k ničení věcí, než jenom pouhá zábava. Systém surovin již nezáleží na zabírání bodů, které poskytují palivo nebo munici. Místo toho jste odměňováni palivem a municí za zabíjení nepřátelských jednotek a vozidel. Co se týče opravování, tak je k dispozici schopnost opravy, která stojí munici. Ovšem vyplatí se jí opatrně dávkovat; nejenom proto, že to stojí suroviny, ale i proto, že tank v takovém případě zastaví a stává se velmi snadným terčem.
screen
Každý z posádky má rozličné schopnosti, které se mu postupně otvírají; ne nepodobné schopnostem dle doktrín v klasickém CoH. Nabíječ Litzke může kupříkladu získat vysokovýbušnou munici, rychlou střelbu a vylepšenou rychlou střelbu, což mu umožňuje nabíjet zbraň rychleji. Řidič Schraf může získat schopnost rychlejší jízdy a rychlejšího otáčení tankové věže. Velitel Burndt může získat kulomet nahoru do věže, vrhač dýmových granátů a schopnost zavolat dělostřelectvo. Střelec Schultz může vylepšit svou přesnost. Všechny schopnosti jsou trvalé, takže se přenášejí z jedné mise do druhé.

Při hraní této kampaně jsem se skutečně cítil jako ve směsi akční a RTS hry. Což tedy vypadá, že tu budou rozšíření, která stojí za to vidět. ToV nabídne tři kampaně sestávající se každá ze tří až čtyřech misí. Fanoušci skvělého multiplayeru v CoH si zajisté v tuto chvíli povšimli, že Relic se vůbec nezmiňuje o multiplayeru a co tam bude nového. To je věc, která by měla být odhalena později, ovšem vývojáři prohlásili, že multiplayer nebude obsahovat stejné obří změny jako single-playerová kampaň. Je zde velká komunita multiplayerových hráčů CoH a ti všichni čekají na další nový obsah. Budou zde údajně také nové multiplayerové možnosti. Jako například kooperativní mód nazvaný Invaze. Až čtyři hráči si zde budou moci společně vyzkoušet, jak dlouho dokáží odolávat proti postupným vlnám nepřátel.

Tales of Valor vypadá jako hezká obměna celé série, zvláště pak ve světle toho, že se lidé podivovali, jak vůbec může Relic přinést do CoH něco nového, aniž by vytvořil kampaň v Pacifiku. Je to také známka toho, že vývojáři jsou ochotní riskovat a přijít s něčím originálním. ToV bude k dispozici někdy v roce 2009.


Oficiální text z COH.CZ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Na co se v ToV nejvíc těšíte?

Kampaň za Wittmana 13.3% (2)
Multiplayerové módy 20% (3)
Na obojí 13.3% (2)
Hru samotnou 20% (3)
vylepšený Essence engine 13.3% (2)
Na vše 20% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama